Dlaczego warto założyć własny biznes?

Dla części z przedsiębiorców własna firma bywa koniecznością, ale dla zdecydowanej większości to świadomy wybór modelu pracy i życia. Cenią sobie niezależność, elastyczność, pełną odpowiedzialność za końcowy efekt, nieograniczone możliwości przekuwania swoich umiejętności, zaangażowania i pasji na zyski. Nic nie cieszy tak, jak sukces własnego przedsięwzięcia.

Pamiętaj, że nie musisz być autorem innowacji na miarę odkrycia koła, by założyć własną firmę. Wystarczy, że jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, lubisz i potrafisz się zmobilizować do pracy, chcesz mieć wpływ na swoją przyszłość. Każdy może być przedsiębiorcą! Sprawdź co skłania miliony Polaków do założenia swojego biznesu i… przyłącz się do nich.

 

Samodzielność!  
Samodzielność

Zazdrościłeś przez lata swojemu szefowi samodzielności? Mając własną firmę, stajesz się jej prezesem: Ty podejmujesz decyzje o kierunku rozwoju swojej działalności, inwestycjach, czy podnoszeniu Twoich kompetencji.
W ten sposób decydujesz również o własnej przyszłości: w końcu firma to Ty!

  Satysfakcja  
Pracujesz kiedy i jak długo chcesz

Jakiekolwiek formy elastycznego zatrudnienia przebijają się w Polsce bardzo powoli. Standardem jest praca „od-do”, wcześniejsze wyjście z biura jest zwykle niemile widziane (jeśli w ogóle możliwe). Ograniczone są również warunki organizowania urlopu (tylko najwięksi szczęściarze mogą marzyć np. o trzytygodniowym odpoczynku).

Mając własną firmę, "jesteś panem" swojego czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by załatwić w ciągu dnia sprawy w urzędzie czy umówić się do lekarza.

Tylko Ty decydujesz, czy warto przez trzy miesiące poświęcać danemu projektowi kilkanaście godzin dziennie, by potem wyjechać na miesiąc w wymarzoną podróż np. do Indii. Nie trzeba dodawać, że elastyczność własnej firmy szczególnie doceniają rodzice, zwłaszcza małych dzieci.

           
5  
Satysfakcja

Prowadząc własny biznes, wykorzystujesz energię, talent, umiejętności, doświadczenie, ale przede wszystkim swój cenny czas.
Masz poczucie satysfakcji z tworzenia nowych rzeczy oraz gwarancję realizacji podjętych przez siebie cel.

     
             
pomysl-na-firme-nowe-potrzeby  
Dochody zależne od nakładu własnej pracy

Wiodące firmy oferują dziś swoim pracownikom rozbudowane systemy płacowe, które premiują konkretne wyniki i zaangażowanie, ale tylko własna działalność zapewnia stuprocentowe przełożenie zaangażowania na dochody.

Jeśli więc czujesz, że posiadasz wyjątkowe umiejętności, jesteś skuteczny, partnerzy doceniają Twoje zaangażowanie, pomyśl o własnej działalności.

Przy odpowiedniej organizacji i dbałości o relacje z klientami masz szansę na większe przychody. I… noc zarwana przez ważny projekt męczy mniej, jeśli pracujesz na własny rachunek.

  Dochody zależne od nakładu pracy  
Efektywność podatkowa

Przedsiębiorcy odpowiadają za poziom generowanych przychodów, ale mają też duży wpływ na kosztową stronę swojego przedsięwzięcia.

Płacony przez Ciebie podatek dochodowy jest uzależniony od tego, jakie koszty poniesiesz w danym miesiącu. W zależności od prowadzonej działalności, kosztem uzyskania przychodu mogą być zakupy sprzętu komputerowego, zakup i użytkowanie samochodu, itp.

Możesz również przeznaczyć część własnego mieszkania na potrzeby biura, przerzucając w koszty firmy część opłat eksploatacyjnych.

 


Czujesz, że własna firma to coś dla Ciebie? Zacznij swoją biznesową przygodę już dziś

- otwórz firmę i załóż konto profesjonalisty w mikroFirmy.pl

Zarejestruj się w mikroFirmy.pl  

Jesteśmy częścią BRE Bank SA

 

powered by Intercon